Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Powrót

NAGRODA IM. ADAMA LORETA DLA PUŁTUSKICH LEŚNIKÓW

NAGRODA IM. ADAMA LORETA DLA PUŁTUSKICH LEŚNIKÓW

        Z dumą chcemy poinformować, że wyróżnienie w dziedzinie Sztuka za pokazywanie społeczeństwu pozytywnego obrazu leśnika, jako człowieka kulturalnego, wrażliwego na sztukę i potrafiącego dać swój czas innym otrzymał istniejący od 2015 r. Zespół Teatru pod Dębem z Pułtuska w składzie: Adam Gadomski, Józef Dyga, Beata Olszak, Anna Sokalska, Łucja Pilińska, Elżbieta Gierek, Agnieszka Łempicka, Joanna Stańczak, Wojciech Szydłowski, Andrzej Michalik, Jakub Dołęga, Michał Orłowski, Marek Bartołd oraz Tomasz Hać.

Szczególna jest postać, której imię nosi ta nagroda. To symbol, postać, której nazwiskiem posługujemy się na co dzień, wspominając początki Lasów Państwowych. Adam Loret jest osobą niezwykle ważną dla państwa polskiego i dla nas, leśników - podkreślił Andrzej Konieczny, Dyrektor Generalny LP. - Patrzę na Lasy Państwowe przez pryzmat ludzi, którzy tu pracują. To, że mamy ambitnych, wartościowych pracowników, z pasjami, zainteresowaniami, przekłada się na jakość ich pracy na rzecz Lasów. Nagroda ta jest ogromnym wyróżnieniem, dlatego szczególnie gratuluję laureatom.

Do edycji konkursu za 2018 r. łącznie napłynęło 49 zgłoszeń (29 w roku poprzednim) na 44 kandydatów (22 w roku poprzednim). 
 

Po raz pierwszy nagrodę im. Adama Loreta przyznano w 2001 r. (nagrody wręczano do 2009 r.). Nagrodę ustanowiono celem upamiętnienia osoby i postawy Adama Loreta, pierwszego dyrektora naczelnego Lasów Państwowych, wybitnego leśnika, patrioty, reformatora i twórcy struktur polskiego leśnictwa, który położył podwaliny pod nowoczesną wielofunkcyjną gospodarkę leśną, podkreślając „wszystkie ekonomiczne, przyrodnicze i kulturalne korzyści, płynące z niej dla kraju”.

Celem nagrody jest popularyzacja idei wielofunkcyjnej zrównoważonej gospodarki leśnej, polskiego modelu leśnictwa, wiedzy o środowisku leśnym, misji, roli oraz kształtowanie korzystnego wizerunku Lasów Państwowych.